Przenosimy się. Nowy adres szkoły:
https://spbrzezna.podegrodzie.pl/
Obecna strona zgodnie z zarządzeniem organu prowadzącego nie będzie aktualizowana.
Nauczanie stacjonarne w klasach V-VIII
Od 21 lutego 2022 roku uczniowie klas V-VIII wracają do stacjonarnego nauczania w szkole zgodnie z obowiązującym rozkładem zajęć.
Dyrektor Szkoły Władysław Kozik
O działaniach kontrolnych Inspekcji Transportu Drogowego oraz przedsięwzięciach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozmawiano dziś w GITD w trakcie spotkania z Małżonką Prezydenta RP. Pierwsza Dama oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego uczestniczyli również w spotkaniu edukacyjnym z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej.
Nowe inicjatywy z obszaru szeroko rozumianej edukacji komunikacyjnej spotkały się z zainteresowaniem Pierwszej Damy, która wspólnie z Szefem ITD uczestniczyła w lekcji brd zorganizowanej dla trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Brzeznej. Lekcja została przeprowadzona zdalnie ze specjalnie przygotowanej w GITD sali edukacyjnej.
Szanowni Państwo
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
od 31 stycznia 2022 roku do 27 lutego 2022 roku
- klasy od V do VIII przechodzą w tryb nauki zdalnej,
- klasy od 0 do IV uczyć się będą stacjonarnie w szkole.
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z rozkładem lekcji.
Władysław Kozik
Szanowni Państwo
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
od 20 grudnia do 9 stycznia klasy od I - VIII przechodzą w tryb nauki zdalnej.
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z rozkładem lekcji.
W dniach od 23 grudnia do 2 stycznia obowiązuje przerwa świąteczna.
Do nauki zdalnej wracamy 3 stycznia. Dzień 7 stycznia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W okresie nauki zdalnej, w tym również w dzień wolny od zajęć dydaktycznych tj. 7 stycznia,
na wniosek rodziców uczniów uczeszczających do klas I - III
szkoła zapewni tym uczniom opiekę świetlicową na terenie szkoły.
Uczniowie objęci opieką świetlicową będą realizować zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległośc na terenie szkoły.
Władysław Kozik
W świątecznym nastroju.
Z powodu przejścia na naukę zdalną w klasach odbyły się przyspieszone spotkania wigilijne. Popłynęły kolędy, na stołach pojawiły się przyniesione przez dzieci smakołyki (niekoniecznie o charakterze wigilijnym), sale lekcyjne przybrały odświętny wygląd. Wychowawcy wykorzystali lekcje wychowawcze, by wprowadzić do szkolnej rzeczywistości świateczną atmosferę. Teraz oczekujemy na Boże Narodzenie i kilka dni wypoczynku.
W ostatnim dniu, przed pójściem na zdalne nauczanie 17 grudnia 2021r., w klasie III odbyło się spotkanie wigilijne. Wspólnie z wychowawcą uczniowie przygotowali i przystroili stół wigilijny. Zachowując wszystkie tradycje świąteczne, najpierw odczytany został fragment Pisma św. Następnie łamiąc się opłatkiem składanie życzeń, aż wreszcie poczęstunek. był barszczyk z uszkami, ciastka, owoce i soki. Po posiłku, Mikołaj wraz z panią Mikołajową rozdali słodkie prezenty, które czekały pod choinką. Wreszcie przyszedł czas na śpiewanie kolęd. Rozpoczynały śpiew dziewczynki należące do chóru, a później włączały się dzieci. Nie zapomniano również o dzieciach, które podczas przerwy światecznej będą obchodziły urodziny. drobne prezentyi głośne " Sto lat" zakończyło tę wspaniałą uroczystość. Szczególne podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie pyszności.
Nasza szkoła już dziewiąty raz wzięła udział w akcji Stowarzyszenia Wiosna SZLACHETNA PACZKA.W tym roku paczkę przygotowaliśmy dla pani Marii - starszej, samotnej osoby. Kluczowymi potrzebami pani Marii były: pralka, środki żywności, środki czystości, pościel, prześcieradła, kurtka, spodnie i ciepły polar. Prezentem, który pani Marii sprawiłby szczególną radość, były kosmetyki i słodycze. To, co dla wielu z nas jest naturalne, dla innych pozostaje niedostępne ze względów finansowych.Akcja przygotowania prezentów trwała od 15 listopada do 10 grudnia. Z dnia na dzień przybywało produktów i środków na zakup pralki. Cała Rodzina Szkoły w Brzeznej otworzyła serca. Udało się zgromadzić wszystkie potrzebne produkty dla pani Marii. Radość była ogromna!11 grudnia, w Weekend Cudów, świątecznie zapakowane prezenty (18 paczek o przybliżonej wartości 6 000 zł) zostały odwiezione do magazynu przy ulicy Rejtana w Nowym Sączu, skąd wolontariusze przekazali pani Marii.
Do każdej paczki chcieliśmy zapakować nie tylko potrzebne produkty, ale również uśmiech, radość, otwarte serca, uściski, dobro… Z relacji opiekuna dowiedzieliśmy się, że pani Maria bardzo się wzruszyła na widok tylu prezentów. Powiedziała, że pierwszy raz w życiu poczuła się wyjątkowo. Prosiła, żeby każdą osobę, która zaangażowała się w przygotowanie prezentu, mocno przytulić. Wyraziła nadzieję, że jej życie odmieni się na lepsze i za rok będzie mogła sama włączyć się w pomoc potrzebującym. Obiecała zachować nas w swoim sercu i powierzyć modlitwie, aby dobroć, której doświadczyła powróciła do każdej osoby, która przygotowała dla niej prezenty.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzyła wszystkim radości, zdrowia i spokoju.Akcję w szkole koordynowali: Szkolne Koło Caritas, p. Marta Wiktor, p. Ewa Jarek, pani pedagog Elżbieta Mazur, Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Eweliną Brotoń. Podziękowania za ogromne wsparcie i pomoc w tym pięknym przedsięwzięciu należą się Dyrekcji Szkoły, wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz panu Stanisławowi Mazurowi, zastępcy Wójta Gminy Podegrodzie, który także zaangażował się w akcję uczniów z Brzeznej.
Dnia 6 grudnia 2021r. klasa III wraz z wychowawczynią p. Ewą Jarek w prezencie mikołajkowym otrzymała zaproszenie do kina " Skół" na film pt. " Cliford - wielki czerwony pies". Mikołaj zadbał też o autokar. Po dotarciu na miejsceprzywitał dzieci św. Mikołaj wraz z Elfami, który miał dla dzieci słodkie prezenty oraz w trakcie projekcji zapewniony popcorn. Film był piękny: wesoły i wzruszający, więc wszyscy świetnie się bawili. Po projekcji, w oczekiwaniu na przyjazd autokaru, w pobliskim parkudzieci lepiły bałwany.To był niezapomniany prezent mikołajkowy.
Konkurs adresowany był do uczniów klas V – VI, uczestników projektu edukacyjno – profilaktycznego ,, Debata”, eksplorującego problem używania alkoholu przez młodzież. W klasach tych pedagog szkolny przeprowadził również zajęcia wychowawcze dotyczące profilaktyki uzależnień. Na zakończenie projektu uczniowie wykonywali plakaty konkursowe pod hasłem: ,, Moje zdrowie – mój skarb”. Wyniki konkursu są następujące: I miejsce Zuzanna Szajewska kl. V bII miejsce Jakub Popielajew kl. V bIII miejsce Julia Szczurek kl. V aZwycięzcy otrzymali nagrody sponsorowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Podegrodziu. Gratulujemy zwycięzcom.
Ucznowie klas 7 z zainteresowaniem obejrzeli spektakl wystawiony w MOKu w Nowym Sączu przez Teatr Cracovia. Było to także uzupełnienie lektury szkolnej.
BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii organizując zgodnie z regulaminem zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego.W sali historycznej nr 20 wspólnie z gupą uczniów przygotowaliśmy wystawę pt. „Kartki z kalendarza.” W tym celu opracowaliśmy materiały dotyczące Powstania Warszawskiego, znalazły się tam zdjęcia , wspomnienia, prace plastyczne wykonane przez uczniów, teksty wierszy i piosenek.
Grupa szczególnie zaangażowanych uczniów, przygotowała krótką prezentację dla grupy młodszej IV- VI na temat II wojny światowej. Po czym zaprezentowała ją swoim młodszym kolegom.
Następnie nauczyciel historii przeprowadził lekcję zgodnie z zaproponowanym scenariuszem dla klas IV-VI. „MAŁY” ROZNOSICIEL NADZIEI W klasach VII – VIII korzystając z kanału na YouTube CO ZA HISTORIA przeprowadziliśmy 2 - godzinne zajęcia na temat Powstania Warszawskiego. Uczniowie wykonali przepiękne plakaty, przedstawiając w bardzo interesujący i przemyślany sposób historię Powstania Warszawskiego. Plakaty umieściliśmy w sali historycznej i udostępniliśmy wystawę pozostałym uczniom naszej szkoły. Wystawę mogli również obejrzeć rodzice w dniu 24.11. 2021. podczas tradycyjnej
„wywiadówki”. Jako finał projektu odbył się konkurs na aplikacji mobilnej Kahoot .
18.11.21
Program edukacyjno - profilaktyczny ,,Debata" kierowany do uczniów klas V -VI z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu. Poza dostarczeniem wiedzy o skutkach używania alkoholu, program odwołuje się do wewnętrznego pozytywnego potencjału tkwiącego w młodych ludziach, do wartości, do poszukiwań związanych z sensem życia, rozwijania swoich pasji i wyboru zdrowego stylu życia. Warsztaty przygotowała Pani pedagog Elżbieta Mazur.
W dniach 9 i 16 listopada młodzież klas 7 - 8 brała udział w warsztatach profilaktycznych: ,,Wolność i godność. Wybieram - nie biorę". Celem tych zajęć było uświadomienie uczniom zagrożeń cywilizacyjnych, jakimi są między innymi środki uzależniające i skutki sięgania po nie. Najważniejszym jednak celem było to, by młodzież potrafiła podejmować właściwe decyzje i dokonywać słusznych wyborów. Warsztaty przygotowała Pani pedagog Elżbieta Mazur.
Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022
12.XI.2021
7.I.2022
2.V.2022
24.V.2022
25.V.2022
26.V.2022
1.VI.2022
17.VI.2022
8 listopada, z niewielkim wyprzedzeniem, na hali sportowej odbyło się przedstawienie ukazujące polską drogę do niepodległości. Na tle barwnej dekoracji młodzież przygotowana przez p. S. Bodziony i p. E. Klimek zaprezentowała utwory związane z obchodzonym świętem połączone z biało – czerwonym układem choreograficznym. Towarzyszyły pieśni śpiewane przez chór pd kierunkiem p. M. Wastaga. Nie zabrakło „czarnych” postaci – przedstawiających symbolicznie trzech zaborców. Teraz wszyscy będą mieć świadomość, co będą świętować 11. listopada.To była pierwsza duża uroczystość od dłuższego czasu.Trzeba przyznać, że uczniowie zachowali się w sposób odpowiedni do okoliczności. Rozumieli powagą chwili.
25 października uczniowie klas Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Bochni, która była dofinansowana w ramach programu MEN "Poznaj Polskę". Zwiedzanie stolicy Małopolski rozpoczęliśmy pod wawelskim wzgórzem. Zwiedziliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego oraz Katedrę Wawelską. Niezapomniane wrażenia wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta.Podobnie jak krypty z grobami królewskimi oraz dziedziniec. Kolejnym punktem wycieczki była Smocza Jama. Po wyjściu z jaskini zatrzymaliśmy się na wiślanym bulwarze przed rzeźbą smoka wawelskiego.Był czas na zakup pamiątek i wspólne zdjęcia.Następnie autokarem wyruszyliśmy do Bochni gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytkową Kopalnię Soli.W labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem dla pierwszaków. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi z umieszczoną tam piękną szopką bożonarodzeniową. Trasę wycieczkową zakończyliśmy wspólnym obiadem w największej z podziemnych komór, komorze Ważyn ok. 250 metrów pod powierzchnią ziemi.Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i zgodnie oświadczyli, że odwiedzą Kraków i Bochnię ponownie.
Celem konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiadomości na temat dopalaczy i ich szkodliwości na organizm młodego człowieka. Uczniowie klas siódmych za zadanie mieli samodzielnie przygotować pracę multimedialną na temat dopalaczy. Do konkursu przystąpiło dwudziestu uczniów z klasy 7a i 7b. Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach: w pierwszym szkolnym zostało wybranych sześć najlepszych prac które przeszły do etapu gminnego. Były to prace Piotra Pawlika, Malwiny Obrzud, Amelii Pasiut, Brajana Zielińskiego, Magdaleny Golonki, Maksymiliana Wysockiego. W etapie drugim na szczeblu gminnym wybrano spośród wszystkich szkół trzy najlepsze prace multimedialne. Pierwsze miejsce w gminie zdobyła nasza uczennica Amelia Pasiut, uczennica klasy VII a. Prace pisała pod kierunkiem pani dyrektor Anny Leśniak – Bołoz. Gratulujemy Amelii zajęcia pierwszego miejsca w konkursie.
21 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Klas 1. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 wystąpieniem dyrektora szkoły pana Władysława Kozika, który powitał wszystkich zebranych rodziców, nauczycieli i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.
Odświętnie ubrani uczniowie klas 1a i 1 b przygotowali program artystyczny, który zapewnił, iż są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a także że swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego dnia, pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, wykonano również pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystości na uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na zawsze pozostanie w Ich pamięci.